Tähelepanu kallid edasimüüjad ja kodulehelt tellivad kliendid! Toodete suure nõudluse tõttu on tarneajad hetkel oodatust pikemad. Vabandame ebameeldivuste pärast ning loodame Teie mõistvale suhtumisele.

Pellet ja puitbrikett – puhas keskkond soodsa hinnaga

Pellet ja puitbrikett – puhas keskkond soodsa hinnaga

Eesti Päevaleht 28.08.2015

Puitbrikett ja pellet ehk puidugraanul on tänapäevased küttematerjalid, mille efektiivsus võrreldes halupuuga on mitmeid kordi suurem. Nad on mugavad, kohe kasutusvalmis – jääb ära halupuuga vajalik lõhkumine, kuivatamine ja korduv ladustamine.

Elades piirkonnas, kus kolm neljandikku ajast on külm, niiske ning suhteliselt ebameeldiv kliima, kulub suur osa kallist ajast oma majapidamise soojusenergiaga varustamiseks. „Pakume oma klientidele uuelaadset, kõige kaasaegsemat, loodussäästlikumat ja inimsõbralikumat kütmisvõimalust – säästlikku kütmist puitbriketiga. See on biokütus, mis aitab meil kokku hoida raha, ruumi, hoiab meie küttekolded puhtad ja säästab meie ja meie laste tervist,” ütleb 15-aastase briketitootmise kogemusega Briketipoisid OÜ tegevjuht Rivo Aunpu.

Senini on Skandinaavias ja Baltimaades mugavuse nimel ja looduse peale mitte mõeldes kasutatud kivisütt, elektrit, gaasi, mis Aunpu sõnul toovad aga endaga kaasa ebasoovitavaid kõrvalnähte, kahjustavad loodust, jätavad palju põlemisjääke (tuhk, tahm, nõgi, pigi jne). „Inimestel soodustavad nad allergiaid ja haigusi, küttekollete puhul lühendavad nende eluiga,” märgib ta.

Puitbrikett ja pellet puhtast saepurust

Puitbrikett ja pellet on naturaalsed ja loodusesõbralikud kütused, mis ei sisalda mingeid lisaaineid, nende tooraineks on vaid saepuru. Briketti ja pelletit hoiab koos igas puus ja taimes sisalduv looduslik liimaine – ligniin. Brikett saadakse saepuru suure jõuga kokku pressides, seega on ta on väga suure tihedusega, võib kaaluda kuni 1 t/ m3 kohta ja ladustamisel võtab vähe ruumi. „Kasutame palju termotöötluse saepuru, tulenevalt sellest on meie toodang konkurentidega võrreldes tumedam ning kõrgema kütteväärtusega,” märgib Aunpu.

Briketipoisid toodavad 8 mm läbimõõduga premium-klassi pelleteid, mis sobivad kasutamiseks enamikes pelletipõletites nii kodumajapidamises kui ka tööstuslikes automaatsüsteemides.

Kandilise puitbriketi tootmisprotsessis pressitakse saepuru kokku hüdraulilisel, ümara puitbriketi korral mehaanilisel teel. Toodangu valmistamiseks kasutatakse Euroopa parimaid ja tänapäevasemaid briketipresse Saksa firmadelt RUF ja Adelmann. Tulemuseks on väga kuiv ja seega suure kütteväärtusega, vähe ruumi nõudev ja puhas, kergesti käsitletav ja peaaegu ilma jääkideta põlev kütus. Toodang on vaid 7% niiskusesisaldusega, mis tähendab kõrget, 19,5 MJ/kg kütteväärtust.

Ostja teeb valiku

Briketipoiste tootevalikus on vastavalt kliendi vajadustele ja hinnaklassile tooteid, mida saab kasutada pea kõikides elava tulega küttekolletes.

TUME PREMIUM on kandiline tume puitbrikett, mis on parim küttetoode Eesti turul, sisaldades palju kvaliteetset saarepuud. Väga kõrge kütteväärtuse, madala niiskusesisaldusega, sobib kõige paremini pikka ning ühtlast tuld vajavatesse küttekolletesse.

HELE STANDARD on kandiline, väga eeskujuliku kütteväärtuse ja minimaalse tuhajäägiga hele, peamiselt kasepuust puitbrikett. Sobib hästi pikka ja ühtlast tuld vajavatesse küttekolletesse.

ÜMAR EXTRA on ümara kujuga, kuuse, kase ja saare segust valmistatud tume puitbrikett, väga kõrge kütteväärtuse ja madala niiskusesisaldusega. Sobib küttekolletesse, mida on vaja kiiresti soojaks saada.

PREMIUM PELLET on oma olemuselt sarnane toode puitbriketiga – loodustsäästev ja kasutajasõbralik tahke biokütus, mis on valmistatud okaspuust. Erineb vaid nende kasutusmeetod – pelleteid põletatakse mugavalt spetsiaalsetes pelletipõletites ja -kaminates.

BIG BAG sisaldab puitbriketi tükke, mis on ümara puitbrikettide tootmise kõrvalprodukt. Kütteväärtus on sama kõrge nagu eelnevatel toodetel, kuid hind on vähem esindusliku välimuse tõttu märksa soodsam.

kütab toa kiiresti soojaks

sobib igasse küttekoldesse

põleb ilma musta suitsu ja suure tahmata

ei vaja erilisi säilitustingimusi

võtab vähe ruumi ega määri

ei sisalda mingeid mürgiseid lisaaineid

tekitab väga vähe tuhka

kohalikust toorainest

keskkonnasõbralik

soodsa hinnaga